Zavolejte nám +420 778 716 085
Dýšina u Plzně

Vezměte s sebou na dovolenou obytňákem i svého pejska. U nás to jde!

dovolená v obytném voze se psem

Chcete se zanedlouho zase toulat po Evropě půjčeným obytným vozem, ale trápí vás, že s vámi nejspíš nebude moci jet váš čtyřnohý parťák? U nás to není problém!

Spousta půjčoven obytných vozů má poměrně „nepřátelskou“ podmínku – do auta nesmí pes! To v době, kdy se i těmto úžasným tvorům otevírá svět, považujeme za krok zpátky. Jako nadšení pejskaři víme, že je to trochu srdcervoucí, když se sice těšíte na cesty, ale taky víte, že budete muset jet bez svého chlupatého parťáka.

Dog-friendly půjčovna obytných vozů přitom může splnit velký sen toulek po nádherných místech s tím, že budete moci nové zážitky sdílet se svým psem. Jakmile si u nás vyberete Karlíka, Huga nebo Luďka, buďte si jistí, že se hned stane novým, dočasným domovem a funkčním zázemím jak pro vás, tak pro vašeho pejska.

Jak v obytném voze pejska bezpečně přepravovat?

Pokud jste ještě obytňákem se psem necestovali, nejspíš vás napadla otázka bezpečnosti při přepravě. Způsobů, jak ji vyřešit, je více:

  • přepravka umístěná za řidičem nebo na jiném místě, kde nebude docházet k jejímu pohybu
  • místo před sedačkou spolujezdce – pokud se sem pes vejde a bude se tu cítit dobře, není co řešit; chce to ale připoutat ho například k madlu dveří, aby se případně nedostal k řidiči
  • pás a kšíry pro psy – díky speciálnímu pásu připoutáte psa k sedačce, aby nemohl v případě nehody nedej bože proletět třeba celým autem

Jak si dovolenou v obytňáku se psem užít na maximum?

O to nejdůležitější se postaráme my – v našem obytném autě najdete útočiště vy i váš pes. Nezapomeňte ale na další nezbytnosti a vychytávky, které vám dovolenou usnadní.

Rozhodně vezměte pelíšek, na který je zvíře zvyklé, misky na vodu a jídlo, nějakou tu hračku, hadřík na ušpiněné packy, aby vám v obytňáku bylo fajn i za týden, osušku (zvlášť pokud máte „nasákavou“ rasu a neumíte poroučet větru a dešti), obojek/kšíry a vodítko, v létě nebo při cestě do teplých krajů taky chladicí podložku, psí lékárničku a samozřejmě krmení.

Co by měla obsahovat psí lékárnička? Rozhodně léky, které váš pejsek bere pravidelně. K tomu pak dezinfekci, obinadlo, mastičky nebo kapky do očí a uší (pokud na něco zrovna váš mazlík extra trpí). Výbavu můžete doplnit tabletkami na zklidnění.

Chybět by vám neměl PET PAS. Ačkoli se kontroly na evropských hranicích moc nekonají, jeden nikdy neví. Nezapomeňte včas před odjezdem zkontrolovat, jestli má pes platné očkování, které vyžadují země, do nichž se chystáte.

Vezměte taky na vědomí, že do některých zemí nesmíte cestovat s konkrétními plemeny. Namátkou vybíráme třeba dobrmana, buldoka nebo pitbula a jeho rasové variace. Přístup zemí ke psům je ale značně individuální, proto je důležité při plánování trasy taková pravidla zkontrolovat.

Během cesty pravidelně zastavujte a venčete. I když se zrovna chystáte urazit spoustu kilometrů bez jakékoli turistické atrakce, s tímto byste měli počítat. Jednak psům pochopitelně nedělá dobře cestování bez úlevy, jednak pro ně může být chvilka hry na parkovišti skvělým oživením. Pak mu celkově bude lépe.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *