Zavolejte nám +420 778 716 085
Dýšina u Plzně

Tipy na výlety obytňákem v létě 2023

Rozhodli jste se letos vyrazit na prodloužený víkend nebo kratší dovolenou obytným autem? Skvělá volba! Pokud přesto zatím nevíte, kam by to mělo být, máme pro vás pár inspirativních tipů, od nichž se můžete odrazit.

To, kam se vydáte, samozřejmě záleží především na tom, kolik času na svoje toulky máte. Pojďme se tentokrát mrknout na to, kam se dá vyrazit na prodloužený víkend nebo kratší dovolenou (nejdéle na týden) a pěkně si to užít.

V Česku je všechno blízko

Chcete jet maximálně na pohodu a nestresovat se s časem? Pak uděláte nejlépe, když objevíte nějakou tu tuzemskou krásu. Báječně vám může být třeba na Moravě – ve Velkých Bílovicích najdete první stellplatz přímo v areálu vinařství. Odsud je to jen kousek na okouzlující Pálavu, k nádrži Nové Mlýny za koupáním nebo k Lednicko-valtickému areálu za poznáním.

Máte-li raději drsnější přírodu, možná vás osloví severní Čechy. Zázemí si můžete udělat v kempu Pecka v Podkrkonoší, odkud to není daleko do Krkonoš, Českého ráje nebo na Broumovsko.

Druhou severočeskou variantou je pak okolí Děčína. Zabydlet se můžete na stellplatzu Sněžník (u Děčínského Sněžníku) a pak prozkoumat okolí – na dosah budete mít Labské pískovce i České Švýcarsko.

Rakousko je stále in

Do Rakouska nás to táhne pořád. Nádherné hory, jezera, lesy, vyhlídky, trasy pro fajnšmekry i ty méně zdatné… Do oblíbené oblasti jezer nedaleko Salzburku se navíc z Prahy dostanete zhruba za 4 hodiny čistého času. Tak si užijete už první den, ale i ten poslední.

cestovani-obytnakem-prokopovy-obytnaky

Do Polska za nevšedními zážitky

Levnější alternativou může být Polsko, kde je navíc velká výhoda v benevolenci, co se týče kempování a spaní v obytném autě na divoko. Pokud se vám tedy zalíbí nějaké to místečko, je pravděpodobné, že na něm v klidu pobydete. I tak ale doporučujeme raději přebývat v kempech nebo na stellplatzech.

Během prodlouženého víkendu v Polsku si můžete užít třeba návštěvu Krakova a Osvětimi, ale pokud zatoužíte po něčem „veselejším“, vydejte se s obytným vozem třeba na polskou stranu Tater, kde absolutně boduje horské turistické středisko Zakopane.

Na týden a víc do Itálie nebo Maďarska

Když budete mít trochu víc času, nikdy neuděláte chybu, když se vypravíte do Itálie nebo do Maďarska.

Co v Itálii?

Hned na severu země najdete božské Dolomity. Pro milovníky hor je to učiněný ráj. Italové mají tuto oblast turisticky dokonale zvládnutou, proto tu určitě najdete místo pro své obytné auto a několikadenní zázemí (jen pozor, v turistické sezóně je lepší si místo zarezervovat, jde-li to).

Jestli vás to táhne spíš k vodě, zamiřte k jezerům Garda a Como! Zdejší scenérie vás okouzlí na první dobrou a je to odsud poměrně blízko do Milána nebo Verony, kde můžete zakusit ruch města.

Co v Maďarsku?

Když nebude úplně horko, nenechte si v Maďarsku ujít metropoli. Ta je totiž úchvatná, budovou parlamentu počínaje, Markétiným ostrovem konče. O Budínském hradu ani nemluvě!

Jestli to bude spíš na koupačku nebo do přírody, najdete tu pověstný Balaton. Tam si můžete udělat pohodu, zkusit paddleboard, projet se lodí nebo na kole.

cestovani-obytnakem-dolomity

Šťastnou cestu!