Zavolejte nám +420 778 716 085
Dýšina u Plzně

Tip na roadtrip: Kam se s obytným vozem vydat v Beneluxu?

Města s neobyčejnou atmosférou, pobřeží Severního moře, které voní dálkami, mlýny nebo sýrové trhy. To na vás čeká, když se vydáte na cestu po Beneluxu

Je to tady. Rozhodli jste se, že si půjčíte obytný vůz, nebo jste si ho dokonce pořídili a chcete se s ním vydat na svůj první roadtrip. Nebo už ho nějakou dobu máte a hledáte inspiraci. Ať je to tak, či onak, mrkněte se s námi tentokrát na krásy Belgie, Nizozemí a Lucemburska!

Vzhledem k tomu, že své zázemí budete mít stále s sebou, nemusíte si dělat starosti, kde složíte hlavu. Není potřeba plánovat podle toho, kde máte zabookované ubytování. Konečně cestujete svobodně. Tak kam to bude?

Amsterdam

Hlavní město Nizozemí prostě vynechat nesmíte, pokud jste v něm nebyli aspoň pětkrát. Je totiž nesmírně okouzlující všudypřítomnými kanály, hojně navštěvovanými místy i krásnými zákoutími, do kterých se dostanete náhodou, uměním i nespočtem kaváren a barů.

Náš tip: Abyste nemuseli kličkovat metropolí s obytným autem, nechte ho stát poblíž metra a do centra se vydejte na pohodu!

Náměstí Dam

To je absolutním centrem Amsterdamu. Vzniklo na místě původní hráze (o čemž svědčí jeho název) na řece Amstel. Na vodu tu ale nenarazíte. Kanál, který sem vedl, byl během 19. století a dne se tu můžete projít po ulici Damrak.

Náměstí vévodí velkolepá pískovcová budova Královského paláce ze 2. poloviny 17. století. Aby nedošlo k potížím kvůli nestabilnímu bažinatému podloží, půdu tu zpevnilo 13 659 pilot. Obdivuhodný je ale i Nový kostel stojící opodál, Národní památník obětem 2. světové války nebo obchodní dům Bijenkorf.

Dům Anny Frankové

Jestli jste četli Deník Anny Frankové, do malého muzea, které připomíná život židovské dívky během 2. světové války, vás to určitě potáhne. Patří k nejznámějším místům v Amsterdamu a jde skutečně o dům, ve kterém se Anna dva roky skrývala před nacisty.

Rijksmuseum

I milovníci muzeí si v tomto městě přijdou na své. Konkrétně Rijksmuseum je národní muzeum, které ukrývá na 8 000 artefaktů. Mezi nimi jsou nejen známé obrazy například od Rembrandta, ale třeba i sekce věnovaná historii země.

Bloemenmarkt

Pokud se rádi necháte obklopit krásou i vůní nejrůznějších květin, pak se vám bude určitě líbit u kanálu Singel, kde každý den od 9.00 do 17.30 hod. (v neděli od 11.30 hod.) můžete zavítat na nádherný květinový trh, a to během celého roku. Tím nejdůležitějším jsou tu tulipány, nicméně cibulky, které si můžete doma zasadit, seženete i od dalších druhů květin.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *