Zavolejte nám +420 778 716 085
Dýšina u Plzně

Proč jet obytňákem na výlet už v květnu + 4 tipy, kam se vydat

tipy na výlety obytným autem

Potřebujete dovolenou jako sůl a neustále koukáte na mapy, kam byste se mohli vydat? A co takhle udělat si výlet už v květnu? Má to nesporné výhody!

Každý se občas potřebuje sbalit a změnit prostředí. Pokud už vás svrbí prsty a nejradši byste si zabookovali ubytování na nějakém krásném místě aspoň v dojezdové vzdálenosti, tak to nedělejte!

Tedy… nehledejte si to ubytování. Vydejte se vstříc dalším dobrodružstvím s některým z našich obytných vozů. Budete to mít podstatně jednodušší, a pokud jste v obytňáku ještě nepobývali, zažijete něco nového. A vsadíme se, že si to budete chtít zopakovat.

Tip na roadtrip: Kam se vydat s obytným vozem v Rakousku, Itálii a Slovinsku?

Proč jet obytňákem na výlet už v květnu?

Existuje hned několik velkých výhod. Sledujte:

 • Půjčovné je u nás nižší než v sezóně, která startuje v červnu. Cena začíná na 2 990 Kč/den při půjčení aspoň na 7 dní (při půjčení na kratší dobu 3 490 Kč/den).
 • V květnu už bývá příjemně teplo, takže si užijete objevování přírody i měst, aniž byste měli pocit, že vypotíte duši.
 • Kempy nebývají nacpané k prasknutí a většinou se obejdete i bez rezervace. Plány tak můžete změnit klidně večer před odjezdem. A právě i kempy bývají před začátkem letní sezóny levnější.
 • Všude je méně turistů. Spousta lidí musí kvůli dětem hledět na prázdniny. Pokud vy nemusíte (nebo můžete děti uvolnit ze školy), je tenhle jarní měsíc značka ideál.
 • Zařídit pronájem obytného vozu je na květen rozhodně jednodušší než na prázdninové měsíce. Ty už jsou teď poměrně „marné“.

Květnový únik z reality se prostě vyplatí!

Kde se na dovolené ubytovat? Zkuste obytné auto!

4 tipy na výlet obytným vozem. Sem to nemáte daleko!

Samozřejmě, Šumava je klasika. S poměrem cena/výkon to ale jasně vyhrávají sousední státy. Pokud jste z Plzně a okolí nebo od nás budete vyrážet, určitě vás to potáhne do Německa a Rakouska.

Berchtesgaden (Německo)

Zatímco někdo si vybaví kníratého diktátora a jeho horské sídlo, my vidíme naprosto božskou přírodu národního parku. Výběžek na jihovýchodě Německa ukrývá poklady, o kterých se vám nesnilo. Co tu vidět a zažít?

 • Königssee: Tohle jezero je absolutní dominantou celé oblasti. Můžete se tu projet na lodi a udělat si procházku po březích, stejně tak se klidně pusťte do paddleboardingu, který si tu vychutnáte dosyta.
 • Městečko Königssee: Malebné stejnojmenné městečko nabídne celou řadu příležitostí, jak se občerstvit. Posedět můžete v hospůdce, kavárně, a když na to bude dostatečné teplo, můžete si osladit život třeba i zmrzlinou.
 • Túry v okolí jezera: Pokud milujete horskou turistiku, tahle oblast vás nezklame. Zamířit můžete třeba na horu Jenner, kam vám může pomoci i lanovka, nebo k ledové jeskyni na druhé straně jezera. Turistických stezek je nepřeberné množství, stačí si jen naplánovat trasu.
 • Ferraty: Jestli to máte rádi adrenalinové, vypravte se na některou ze zdejších ferrat. Je jich tu celkem 11, takže na výběr rozhodně mít budete.
 • Orlí hnízdo: Možná vás přece jen zajímá, kde spřádal plány ďábelský Adolf Hitler. Pak se vypravte na Kehlstein, kde měl zázemí na svém známém Orlím hnízdě.

Kde u Königssee zaparkovat s obytňákem?

Jednou možností je Hintereck u městečka Obersalzberg (u Muzea historie národního socialismu). To se hodí, hlavně když se chcete podívat na Orlí hnízdo. Připravte si 5 eur na den.

Zaparkovat se dá i v samotném Königssee na parkovišti na kraji města. Počítejte s 20 eury za 24 hodin (nebo s 10 eury za 8 hodin).

Berchtesgaden

Vezměte s sebou na dovolenou obytňákem i svého pejska. U nás to jde!

Hallstätter See (Rakousko)

Halštatské jezero je sázkou na jistotu. Jeho okolí totiž nabízí známé turistické atrakce i malebná zákoutí, kde se vám jistojistě zalíbí. Jde o nejjižněji položené jezero ze skupiny rakouských jezer, ale z Plzně k němu dorazíte za 5 hodin čistého času. Co tu vidět a zažít?

 • Hallstatt: malebné městečko, kde si uděláte nejednu „instafotku“. Procházka uličkami je zážitek sám o sobě. Vyberte si k tomu sympatický podnik na drink nebo něco k snědku, případně si odpočiňte přímo na břehu jezera.
 • Vyhlídky 5 fingers a Sky Walk Hallstatt: Jedna lepší než druhá. K oběma se dostanete lanovkou nebo pěšky. V oblasti Krippensteinu (kde se nachází první zmíněná vyhlídka) můžeme z vlastní zkušenosti doporučit krásnou trasu po Karstlehrpfad.
 • Plavba po jezeře: Díky zdejší lodní dopravě, která spojuje Hallstatt s Obertraunem se jednoduše podíváte na obě městečka. A klidně si můžete vybrat jen okružní plavbu a kochat se krásou přírody z vodní hladiny.

Kde u Halštatského jezera zaparkovat s obytňákem?

Nejlepší je odstavit obytný vůz v místě Winkl na kraji městečka Obertraun. Počítejte s cenou 22 eur/24 hodin. A pozor, míst pro obytná auta je tu jen osm.

Hallstatt

Wolfgangsee (Rakousko)

Další nádherou, kterou chcete objevit, je Wolfgangsee a jeho okolí. Ti, kteří dávají přednost pohodičce, se mohou držet dole (městečka St. Wolfgang, Strobl, St. Gilgen), dobrodruzi se zase jistě rádi projdou po trase vedoucí ze Schafbergu kolem Mönichsee do St. Wolfang.

Co by ale měli absolvovat všichni, to je jízda ze St. Wolfang na Schafberg (svézt se může i zpátky). Jezdí tu totiž okouzlující zubačka, a jak si tak krájí cestu, otevírají se před vámi fascinující výhledy. Nahoře na Schafbergu se pak můžete občerstvit, projít se po vršku a prostě se jen kochat pohledem dolů – na jedné straně uvidíte Wolfgangsee, na druhé pak Mondsee a Attersee.

Kde u Wolfgangsee zaparkovat s obytňákem?

U Wolfgangsee najdete řadu kempů, kde se budete v klidu moci ubytovat. V samotném St. Wolfgang to jde na parkovišti, kde zaplatíte 10 eur/24 hodin. Déle tu ale zůstávat nemůžete.

Schafberg

Podívejte se také: Tip na roadtrip: Spojte výlet obytným vozem do Paříže s jihem Německa a se Švýcarskem!

Traunsee (Rakousko)

Chybu neuděláte, ani když si to namíříte k Traunsee. Městečka jako vystřižená z pohádky ve vás zanechají podobně hluboký dojem jako turistické trasy v kopcích nad jezerem. Kromě „obligátní“ plavby po jezeře tu máte hned několik možností, co vidět a dělat:

 • Feuerkogel: Pro milovníky hor je okolí Traunsee jako stvořené. Vypravit se můžete třeba na Feuerkogel (a to po svých nebo lanovkou – ale pozor, v roce 2024 jezdí až od 9. května), případně si vyšlápněte ke krásnému Ladauchsee na druhé straně jezera.
 • Zámek Ort: Ten skutečně musíte vidět. A pokud si na zámky moc nepotrpíte, stačí, když se na něj podíváte zvenčí. Společně s hladinou jezera a horami opodál vytváří neobvyklou a o to krásnější podívanou. Zámek patří k městu Gmunden, ale najdete ho necelé 2 kilometry jižně od centra.
 • Cyklistika: Máte elektrokolo nebo dobrou kondičku? V okolí Traunsee najdete řadu cyklostezek, po kterých stojí za to se projet.
Traunsee

Tak co říkáte? Je výlet obytným vozem v květnu dobrý nápad? A necháte se inspirovat našimi tipy, kam zamířit? Zarezervujte si Karla nebo Huga, případně se nám ozvěte!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *